Atletizm
Türk Atletizmine yeni bir heyecan ve ivme kazandıran Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü; kısa sürede ulaşılması zor başarılar elde etti.
 
Kadrosunda bulundurduğu yerli ve yabancı yıldızlarla başarıdan başarıya koşan atletizm takımımız Üsküdar´a ve Üsküdarlılara gurur veriyor.
 
 
Takımımızın Başarılarından Bazıları...
 
2008 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası´nda Avrupa İkincisi
2007 ve 2008 yıllarında Türkiye Kros Şampiyonu
Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Bayan Atlezim Takımı 2009 Kros Ligi 1. Kademe Yarışları´nda birinci olarak adından söz ettirdi. 17 Şubat 2009 cumartesi günü Üsküdar Validebağ Korusu Şevket Atalay İzci Evi Kros Parkuru´nda gerçekleşen yarışlarda büyük bayanlar 6 km koşusunda atletlerimiz ilk 4 sırayı kimseye bırakmadı: Alemitu Bekele birinci, Türkan Erişmiş ikinci, Aslı Çakır üçüncü, Bahar Doğan da dördüncü oldu. Bu dereceler ile 10 puan alan takımımız Kros Ligi 1. Kademe´sini birinci olarak tamamladı.
 
 
Şampiyon Sporcularımız
 
 
Almitu Bekele Degfa
 
2007 Balkan Atletizm Şampiyonası´nda, 3000 metreyi 8 dakika 55 saniyede, 5000 metreyi 16 dakika 47 saniyede koşarak 2 altın madalya kazandı.
Dünya kros altıncısı. Balkan 3000 m ve 5000 m şampiyonu. 2007´nin en iyi dereceleri ona ait.
2008 Pekin Olimpiyatları´nda Türkiye´yi temsil etti.
2009 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları Büyük Bayanlar kategorisi Avrupa birincisi.
 
2009 30. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası´nda 3000 metrede Avrupa Birincisi.
 

Aslı ÇAKIR
 
2009 Türkiye Kros Şampiyonu.
2009 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları Büyük Bayanlar kategorisi Avrupa Şampiyonu.
2007 Balkan Atletizm Şampiyonası´nda 3000m engelli branşında Balkan 4.´sü oldu.
Balkan Gençler ve Türkiye Şampiyonu.
2008 Pekin Olimpiyatları´nda Türkiye´yi temsil etti.
2009 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları Büyük Bayanlarda 14´üncü.
 

 

Bahar DOĞAN
 
2007´de 29. Kıtalararası Avrasya Maratonu´nda 2:37:28´lik derecesi ile Balkan Maraton Şampiyonu oldu. Genel sıralamada 195 atlet arasında 6. olan sporcumuz, bu derece ile aynı zamanda Türk atletler sıralamasında birinciliği elde etti.
2007 Uluslararası Düesseldorf Maratonu Altıncısı, 42 km´yi 2 saat 37 dakika 49 saniyede koştu.
2008 Pekin Olimpiyatları´nda Türkiye´yi temsil etti.
2009 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları Büyük Bayanlarda 4´üncü.
 
 
Türkan ERİŞMİŞ
 
Krosta 3000 m engelli branşında Türkiye rekortmeni ve Dünya sıralamasında ön sıralarda yer alıyor. Avrupa 23 yaş altı ikinciliği ve Üniversiteler Dünya Şampiyonası´nda 3000 m engellide üçüncülüğü bulunuyor.
2008 Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası´nda 3000 metre engellide Türkiye rekoru kırarak birinci oldu. Derecesi 9.42.36 Türkan Erişmiş´in kırdığı rekor daha önce yine Üsküdar Belediyesi Atletizm Takımı´ndan Aslı Çakır´a aitti.
2008 Pekin Olimpiyatları´nda Türkiye´yi temsil etti: 3000 metre engellide 14. oldu.
2008 Avrasya Maratonu´nda 15 km´de 5. oldu.
2008´de 73. Büyük Atatürk Koşusu´nda 1. oldu.
2009 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları Büyük Bayanlarda 6´ncı.
 
 
Linet Masai
 
2009 Dünya Atletizm Şampiyonası (Berlin) 10 bin metrede Dünya Şampiyonu.
1989 doğumlu olan Kenyalı atlet, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü´ne bu sezon başında transfer oldu.
2007 Dünya Kros Şampiyonası gençler birinciliği
2008 Dünya Kros Şampiyonası üçüncülüğü
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları´nda 10.000 metrede dördüncülüğü bulunuyor.
10 bin metre Dünya gençler rekortmeni.
2009 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları Büyük Bayanlarda Avrupa ikincisi.
 
 
Altyapıdan Dünyaya...
 
Atletizm altyapı çalışmalarına büyük önem veren kulüp; Üsküdar´daki okullarda hizmet veren altyapı antrenörleri ve öğretmenlerle birlikte; yetenek taraması yaparak Üsküdar´dan dünyaya açılan sporcular yetiştiriyor.
 
Genç Erkek Atletizm Takımı
 
20-21 Haziran 2009 tarihlerinde Ankara´da yapılan 16 Yaş Altı Kulüpler Türkiye Şampiyonası´nda Üsküdar Belediyesi Erkek Atletizm takımı güçlü rakiplerini geride bırakarak Türkiye Şampiyonu oldu.
2008-2009 Türkiye 1. Ligi şampiyonu
 

Batuhan Buğra Eruygun
 
2009 Gençler Kulüplerarası Türkiye Ligi yarışlarında 110 metre engellide 14.06´lik derecesiyle Türkiye rekoru kırarak birinci oldu.
 
110m engelli branşında Dünya Liseler 4.sü. Karadeniz oyunları 2.si. Balkan şampiyonu ve Güneydoğu Avrupa oyunları 2.si.
 
27-28 Aralık 2008 tarihlerinde İzmir Salon Rekor Deneme Yarışmaları´nda 60 metre engellide 8.07 ile Türkiye rekoru kırdı.
 
110 metre engellide 13.80´lik derecesi ile Türkiye rekorunu elinde bulunduruyor. Bu rekor, Dünya Yıldızlar Sıralamasında 2008 yılı içinde yapılan en iyi ikinci derece olma özelliğini de taşıyor.
 
30-31 Ocak 2009´da yapılan Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası´nda 110 metre engelli yıldızlar kategorisinde 8.08´lik derecesi ile birinci oldu ve 20 yıldır kırılamayan Türkiye rekorunu kırdı.
 
Selene Durna
100 m engelli branşında Türkiye 2.si. Balkan 4.sü.
60 metre bayanlar engellide Selene Durna 9.01 ile birinci oldu.
 
Ubeydullah Yalçın
Yüksek atlama 15 yaş altı Türkiye şampiyonu. (1 metre 61 santimetre- 2008)
16 yaş altı Üç adım atlamada Türkiye üçüncüsü. (12 metre 56 santimetre - 2009)
 
Toros Pilikoğlu 
2009 Dünya Liseler Atletizm Şampiyonası´nda (Estonya) 100 metrede 10.85´lik derecesi ile dünya şampiyonu oldu.
15 yaş altı 100m ve uzun atlama branşlarında Türkiye rekortmeni ve Avrupa Olimpik Oyunları birincisi.
 
Ozan DEMİR 
1500m ve 3000m Türkiye 2.si. Balkan 4.sü.
 
Günce Yurdakul 
Uzun atlama 15 yaş altı Türkiye ikincisi (4 metre 73 santimetre - 2008)
 
 
Furkan Şen
16 yaş altı 60 metre kategorisinde Türkiye şampiyonu. (7.37 - 2009)
 
Fatma Büşra Erdem
16 yaş altı 60 metre kategorisinde Türkiye ikincisi. (8.58 - 2009)
Kulüpten Duyurular

Taekwondo Çalışmaları Eylül Ayı Programı

Taekwondo kursları Eylül 2016 çalışma saatleri

Karate Çalışmaları Eylül Ayı Programı

Karate kursları Eylül 2016 çalışma saatleri

Judo Çalışmaları Eylül Ayı Programı

Judo kursları Eylül 2016´da da iki tesiste devam ediyor
Facebook Grubumuz
 
Foto Galeriden
Bize Ulaşın
Hızlı İletişim

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü kişiye özel jant davetiye